Vystavovatelská sekce a herní zóna

Výstava proběhne v sobotu 14. května od 12.00 do 16.00 a vstup na ni je volný.

Výstava

Zájem vystavovat na Agoře projevilo devět subjektů:

Herní zóna

V herní zóně, která bude pro zájemce volně přístupná během výstavy (tj. v sobotu 14. května od 12.00 do 16.00), si pak budou moci zájemci zahrát hru To the Dragon Cave od Kikiriki Games, a 1428: Shadows Over Silesia. Více informací o představovaných hrách najdete v článcích To the Dragon Cave: jaká bude nová přístupná mobilní hra pro nevidomé? a Chcete se zúčastnit husitského tažení do Slezska z roku 1428 jakožto současný nevidomý? Žádný problém!

Představení vystavovatelů aneb co bude k vidění a vyzkoušení na stáncích

ATELION, Středisko ELSA, ČVUT

Na stánku ATELIONu se budete moci seznámit s HMATÁKY - hmatovými vizuálními letáky pro každého.

BlindShell

BlindShell je značka chytrých mobilních telefonů pro nevidomé a slabozraké s intuitivním ovládáním Na stánku se budete moci seznámit s telefoenm BlindShell Classic 2, který je aktuálně vlajkovou lodí nabídky společnosti BlindShell.

Cash Reader

CashReader je mobilní aplikace pro rozpoznávání bankovek. Lidem s těžkým postižením zraku tak může posloužit jako kompenzační pomůcka, prostřednictvím které mohou bankovky snadno identifikovat. Na stánku si ji budete moci vyzkoušet, v případě zájmu si ji můžete (nechat) nainstalovat. Chybět nebude ani představení novinek.

Ergones - sociální firma

Společnost Ergones na svém stánku představí pomůcky z jí dodávaného sortimentu. Ten zahrnuje i přenosné kamerové lupy – jak pětipalcové do kapsy, tak i sedmipalcové pro pohodlné čtení. Nebude chybět ani lupa s hlasovým výstupem či novinky v programovém setu aplikací Corvus.

GALOP, s.r.o.

Společnost GALOP na stánku představí průřez aktuální nabídkou s důrazem na novinky. :-) V návaznosti na prezentaci v plenární sekci určitě přenosné kamerové lupy RUBY (v čele s novou RUBY 10), dále braillské řádky Focus 14 a 40, přenosný čtecí přístroj omniReader, kapesní čtecí zařízení OrCam MyEye a ozvučený mobilní telefon BlindShell Classic 2. Bude-li do května jasná distribuce, pak rovněž braillský zápisník Orbit Reader 20 a braillskou klávesnici Orbit Writer pro mobilní telefony.

Petr Dušek

Petr Dušek představí tematické vzdělávací sady pro těžce zrakově postižené. Doposud vznikly či vznikají vzdělávací sady pro těžce zrakově postižené, které se zaměřují na kosmonautiku (Gagarin nás pozval do vesmíru!), zuby, čas, obezitu. Jedná se o neobvyklý formát pseudopublikací, které se s časem budou proměňovat – co do kvality, obsahu, provedení... Zájemci se mohou se sadami seznámit, projevit o ně zájem, doplnit svými myšlenkami. Pro účastníky Agory budou vystaveny nejen samotné vzdělávací sady, ale též některé prostředky, jimiž vznikly (např. 3D tiskárna, Vaquform).

SAGITTA Ltd., spol. s r.o.

Na stánku společnosti Sagitta si budete moci prohlédnout a vyzkoušet následující pomůcky:

  • kamera s hlasovým výstupem OrCam MyEye 2.0
  • digitální čtecí přístroj pro nevidomé s hlasovým výstupem ReadEasy Evolve
  • stolní kamerová lupa s hlasovým výstupem textReado
  • kamerové lupy Looky 10 a Looky HD Touch
  • kapesní kamerová lupa SagLook 3,5
  • ozvučený mobilní telefon BlindShell Classic

Tyflopomůcky Olomouc

Prodejna tyflopomůcek Olomouc se zabývá především prodejem pomůcek pro zrakově postižené. Zajišťuje jejich vývoj i následnou výrobu. Ve svém sortimentu má pomůcky, usnadňující práci v domácnosti, audiopomůcky, společenské hry, různá měřidla, hodiny, pomůcky, které pomáhají k odstraňování informačních bariér a usnadňují orientaci v prostoru. Pokud plánujete nákup některé pomůcek ze sortimentu, můžete si ji v Tyflopomůckách objednat, nechat si ji přivézt na Agoru a zde vyzvednout.

UNIOPTIK

Česká firma UNIOPTIK, zabývající se prodejem optického zboží od roku 1994, nabízí kamerové lupy vyráběné a vyvíjené německou firmou REINECKER. Německá firma REINECKER produkuje své kamerové lupy od roku 1970 do celého světa. V sortimentu kamerových lup tak nabízí širokou nabídku od přenosných lup ke kompaktním či stacionárním. Kamerové lupy vynikají jednoduchostí ovládání, precizností kamer a množstvím volitelných funkcí, např. kamerou na dálku, hlasovým výstupem či počítačovou konektivitou.

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info