Jarní Agora 2024

Jarní Agora 2024 proběhne o víkendu 18. a 19. května 2024 v prostorách Masarykovy univerzity na Komenského náměstí 2 v Brně. Těšit se opět můžete na příspěvky v plenární sekci, výstavu pomůcek a celou řadu prakticky zaměřených workshopů.

Vstup na plenární sekci a výstavu je volný, na workshopy je třeba registrace.

Plenární sekce Výstava Workshopy Rozvrh workshopů Živé vysílání na Facebooku


Co je Agora?

Agora je konference o informačních a komunikačních technologiích pro uživatele se zrakovým postižením, kterou od roku 2015 pořádá Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity.

Jarní Agoru 2024 pořádáme ve spolupráci s AccessibleEU Centre, za podpory společnosti Deloitte, Komerční banky, společnosti Sagitta, Nadačního fondu Českého rozhlasu, Univerzity třetího věku MU a dalších partnerů.

Nebývalý rozmach informačních a komunikačních technologií – ruku v ruce s aktivitami, vedoucími k jejich zpřístupňování – způsobil, že uživatelé s těžkým postižením zraku mají dnes k dispozici nepřeberné množství pomůcek a služeb, postavených právě na informačních a komunikačních technologiích.

Tato řešení jsou pro ně dnes relativně snadno dostupná a mohou je tak využívat ke kompenzaci svého těžkého zrakového postižení. Ne vždy je ale umí používat efektivně či využívat všechny možnosti, které jsou jim nabízeny, případně nemají přehled o aktuální nabídce a dostupných možnostech.

Pohled na zaplněný sál při plenární sekci Agory

„Cílem Agory je zvýšit digitální gramotnost uživatelů se zrakovým postižením a umožnit jim tak pro kompenzaci jejich zrakové vady plnohodnotně využívat možnosti, které jim nabízí aktuálně dostupné informační a komunikační technologie.“

Radek Pavlíček, hlavní organizátor Agory

Partneři

Bez popisku

Bez popisku

Bez popisku

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info